تاریخچه کریستال و بلور

شیشه کریستال را شیشه سرب دار نیز می نامند که تشکیل شده از شیشه های سیلسکاتی می باشند که حاوی اکسید سرب است.
ظاهر بسیار درخشان از خصوصیات این نوع کریستال می باشد که به کریستال های کوارتز خیلی شبیه هستند همین شباهت علت نام‌گذاری می باشد. شیشه‌های حاوی بیش از ۲۴ درصد وزنی اکسید سرب، شیشه کریستال نامیده می‌شوند. در ترکیب شیشه‌های کریستال از اکسید سدیم و اکسید پتاسیم استفاده می‌شود.

علت  افزایش ضریب شکست نور در این نوع شیشه‌ها وجود سرب می باشد. که موجب می شود که کریستال ها درخشنده شوند. تراشکاری این شیشه ها بسیار راحت است. جرم اتمی سرب بسیار بالاست و به همین دلیل شیشه هایی که سرب دارند نسبت به سایر شیشه ها چگالی بالاتری دارند.،
کریستال به معنی منجمد شده در اثر سرما است که از زبان یونانی گرفته شده است. در زمان های قدیم نشانه در کوهی کریستال بوده است. به اعتقاد آنها اگر آب را در دمای پایین گذاشته و سپس به دمای بالا برده شود پایداری بیشتری پیدا می کنند. بلو نیز اشاره به ذرات منظم ساخته شده دارد که از تبلور ریشه می گیرد که اولین بار توسط دانشمند کریستین هوگنز ارائه گردید

امروزه در میان مردم کریستال و بلور جایگاه چشمگیری پیدا کرده است و یکی از محبوب ترین ‌کالاها به شمار می آید. شرکت‌های تولیدکننده تنها به تولید این نوع ظروف بسنده نکرده اند و اشیاء و مجسمه های زینتی کریستالی را نیز تولید کرده و در بازار ارائه می کنند. ما در این سایت سعی داریم علاوه بر ارائه و فروش جدیدترین محصوا روز دنیا، اطلاعات بیشتری را در زمینه کریستال و بلور ارائه دهیم.

ظروف کریستال در ایران

بر خلاف انتظار، بلور در ایران توجه مردم متوسط جامعه را جلب کرده است. در اوایل ورود ، بلور توانست جای خوبی در میان مردم باز کند و کم کم دارای محبوبیت فراوان شد. رفته رفته تنوع این نوع ظروف و اشیا بسیار زیاد شد بطوری که برند های مختلفی از آن تولید شد و امروزه آنها را بر اساس شرکت تولید کننده و  برند شناسایی می کنند. کریستال در رنگ های آبی ، بنفش ، سرمه ای و قرمز در بازار موجود می باشد که معروف ترین آنها کریستال طلا کوب کشور چک است البته کریستال ایتالیا ، آلمان ، فرانسه و ژاپن نیز از کیفیت بالایی برخوردارند و جزو برند های معتبر در ضمینه کریستال بوهمیا و بلور می باشند. کریستال محصول گرانی می باشد و حتما برای خرید آن باید مبلغ خوبی را کنار گذاشت.ب رای مثال یک کریستال معمولی از صد هزار تومان شروع می شود و گاها به چند ده میلیون نیز می رسد.

مراکز خرید بلور و کریستال

شما می توانید بلور و کریستال را از لوکس فروشی ها و یا مراکز نمایندگی خریداری نمایید ولی اگر به دنبال تنوع و دیدن انواع آن هستید می توانید سری به بازار بزرگ تهران و شوش بزنید و با انواع ظروف تزیینی و بلور و کریستال آشنا شوید. فقط این موضوع را در نظر بگیری که این بازار ها در محدوده طرح ترافیک واقع شده اند که برای راحتی میتوانید با مترو و اتوبوس به آنجا بروید.

 

مقالات تخصصی

آشنایی با بازار بلور و کریستال تهران

آشنایی با بازار بلور و کریستال تهران

بازار بلور و شیشه و کریستال شوش در تهران نقطه عطف عرضه محصولات شیشه و بلور و کریستال است. کمتر کسی است که با بازار ...

آشنایی با برندهای معروف کریستال و بلور

آشنایی با برندهای معروف کریستال و بلور

آیا با برندهای معروف کریستال و بلور آشنایی دارید؟ کشورهای اصلی سازنده بلور و کریستال را می شناسید؟ اگر می خواهید اط...

روش های شناسایی کریستال و بلور اصل

روش های شناسایی کریستال و بلور اصل

شناسایی بلور و کریستال اصل از تقلبی کاری تخصصی ات اما می توان با داشتن اندکی دانش و اطلاعات در این زمینه، هنگام خری...